V noci sa odohrali dva napínavé postupové súboje, ktoré mali hokejistov zo zámoria posunúť bližšie k zisku Stanley Cupu. To sa podarilo nováčikovi Vegas Golden Knights po výhre nad San Jose Sharks (3:0 ) a hokejistom Tampy Bay Lightning po namáhavom zápase s Bostonom Bruins (3:1). Série týchto tímov sa tak nebudú predlžovať.

Bostonské šance o zdramatizovanie série v noci nadobro vyhasli

(Tampa Bay Lightning vs. Boston Bruins)

Po chybe bostonského brankára a následnej trme-vrme v okolí bránkoviska sa hokejistom z Tampy v prvej tretine skórovať nepodarilo. Naopak, v poslednej minúte prvého dejstva tohto zápasu, počas presilovky Bruins, prvý gól padol príklepom z hokejky Davida Krejčiho, po nahrávkach McAvoya a Bergerona.

V poslednej desaťminútovke druhej tretiny sa podarilo Tampe stav vyrovnať a dokonca pridať jednogólový náskok. Prvý gól na strane Lightning padol po nádhernej akcii Pointa, ktorý predviedol ukážkový blafák. Náskok Tampa získala v početnej prevahe o jedného hráča, keď vsietil gól Miller po dvojitej výmene puku s Kučerovom. Asistenciu si zapísal aj Steven Stamkos.

V tretej tretine tohto zápasu mal Boston veľmi veľa príležitostí na vyrovnanie. Gólman Vasilevskiy však za svoj chrbát nepustil ani jednu bostonskú šancu a tvrdou drinou postrážil stav zápasu až do polovice 58. minúty, kedy sa podarilo Strålmanovi streliť gól do prázdnej bránky po prihrávke Hedmana.

Boston Bruins sa tak v play off nedostal veľmi ďaleko a v piatom zápase na ľade Tampy prehral 1:3. V celej základnej časti sa tieto dva tímy striedali na prvej priečke v Atlantickej divízii Východnej konferencie.

Boston Bruins a Tampa Bay Lightning

Séria medzi Bostonom Bruins a Tampou Bay Lightning tak skončila výhrov “Bleskov” 1:4.

Nováčikovia súťaže porazili aj ambicióznych “Žralokov”

(San Jose Sharks vs. Vegas Golden Knights)

Oba tímy vstúpili do zápasu s obrovskou dravosťou. Po nevydarenej prihrávke útočníka Meiera sa hokejista Knights Karlsson dostal do prieniku, ktorý sa mu ale nepodarilo úspešne zakončiť. Ďalšia šanca Knights nastala v šiestej minúte prvej tretiny, kedy o platnosti gólu musel rozhodnúť telefonát. Brankárovi “Žralokov” Martinovi Jonesovi však zatiaľ ostalo čisté konto.

Sharks sa aj naďalej snažili prekonať fenomenálneho gólmana Marca-André Fleuryho a po prieniku a následnom samostatnom nájazde Hertla cinkla horná žrdka brány. Aj po niekoľkých dorážkach a v posledných sekundách prvého dejstva po ďalšom náraze puku o hornú žrdku, však ostal bývalý brankár “Tučniakov” neprekonaný.

Knights sa podarilo skórovať až v 27. minúte po rýchlych prihrávkach Smitha a Karlssona na Marchessaulta, ktorý zakončil strelou medzi Jonesove betóny. Šance na góly boli naďalej veľmi reálne. Hra sa presúvala z jednej strany na druhú a tento vyrovnaný súboj pokračoval úspešne pre hokejistov Vegas. Horná žrdka cinkla tretíkrát, ale tentoraz za Jonesovým chrbtom. O góle sa zase rozhodovalo prostredníctvom telefonátu. Body za uznaný gól si napokon pripísali Schmidt po nahrávkach Perrona a Haulu.

Posledný gól Vegas padol minútu pred koncom, keď do prázdnej brány skóroval Eakin. Asistencie si pripísali Carpenter a Schmidt. Obaja brankári predviedli neuveriteľný výkon a snaživosť oboch tímov sa tiež musí vyzdvihnúť, zvlášť víťazného tímu Vegas Golden Knights, ktorí sú nováčikmi a obrovským prekvapením celej zámorskej súťaže.

Vegas Golden Knights po výhre nad San Jose Sharks

Stav zápasu tak skončil 3:0 pre Vegas Golden Knights., ktorí vyhrali celú sériu pomerom 4:2 na zápasy.