Kariéra trénera je nevyspytateľná a ťažko predvídateľná. Koniec koncov, v nedávnej minulosti sa o tom presvedčili Thomas Tuchel aj Frank Lampard. Na trhu sa tak objavili ďalšie zvučné trénerské mená, ktoré sú momentálne bez klubu.

Kým Tuchel by sa mal presťahovať na lavičku Chelsea, Lampard by sa mal zaradiť k trénerom, ktorí sú bez práce. A tých veru nie je málo. Medzi nimi sa nachádza aj Rafa Benítez, ktorý opustil Čínu, kde bol v klube Dalian Pro trénerom nášho Mareka Hamšíka. No možno dlho bez práce neostane. Hlási sa totiž slávny záujemca z Apeninského polostrova.

Vedenie Neapolu nie je v posledných zápasoch spokojné s terajším trénerom Gennarom Gattusom. Hoci si v tejto sezóne nevedie Partenopei vôbec zle, popredné persóny klubu si myslia, že ich tím má kvalitu ponaháňať tých najlepších. Neapol totiž figuruje na 6. mieste, len 2 body za štvrtým Juventusom, no na svojom konte má až 6 ligových prehier. Tá posledná s Hellasom Verona ešte viac rozkývala stoličku pod Gattusom, ktorá sa už začínala triasť po totálne zbabranom zápase s pätnástou Speziou po výsledku 1-2.

Na Gattusa sa tak začína vyvíjať tlak a každé ďalšie zaváhanie sa mu môže stať osudným. Benítez by mal byť pripravený vrátiť sa do svojho bývalého pôsobiska, kde sedel na lavičke 112 zápasov od 1. júla 2013 do 30. júna 2015. Okrem Gattusa je pod tlakom aj športový riaditeľ Cristiano Giuntoli.

 

Zdroj: Fussballtransfers.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter