Tak toto bolo na hrane. Tréner Španielskej reprezentácie, Luís Enrique bol na predzápasovej tlačovej konferencií skutočne dobre naladený. Pred duelom so Švajčiarskom v Lige Národov, v lige A bol jeho tím favoritom stretnutia, čo výsledok napokon aj potvrdil. 

Čo však upútalo na spomínanej tlačovej konferencií bolo vyjadrenie o hviezde Realu Madrid, Marcovi Asensiovi, ktorý nedostal pozvánku do národného tímu. Za Los Blancos pritom odohral v tejto sezóne už dve stretnutia a španielske média očakávali, že sa pozvánka ujde aj jemu, no Enrique sa rozhodol inak. Na otázku novinára ohľadne Asensia odpovedal 50-ročný tréner skutočne svojsky.

luis enrique

“No, nevidím ho tu teraz, pretože nebol nominovaný. Hovoril som už o ňom veľakrát, ale nebudem to robiť ešte aj teraz tesne pred zápasom. Poviem vám len ‘čaute, nemám proti nemu nič, ale teraz nie je čas, aby sme sa o ňom bavili’. Musí relaxovať doma a sledovať seriály na Netflixe z pohodlia gauča. Poďme sa teraz baviť o Švajčiarsku,” odpovedal suverénne Enrique.

Solídna šalamúnska odpoveď, ktorá bola pravdepodobne výsledkom neustáleho dotierania španielskych médií na osobu Luísa Enriqueho práve s Marcom Asensiom. Aj bez neho dokázala La Roja zdolať Helvétov po fatálnej chybe švajčiarskeho brankára Sommera gólom Mikela Oyarzabala 1-0.

marco asensio

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter