Od skončenia Majstrovstiev sveta v Rusku uplynul už viac ako mesiac a v krajinách niektorých účastníkov už pomaly aj na nejaký šampionát zabudli. V iných eufória z úspešného ťaženia pretrváva dodnes a jednou z takýchto krajín je aj Chorvátsko.

„Vatreni“ dokráčali až do finále, kde však nestačili na Francúzsko. Napriek tomu išlo o najväčší úspech v histórii chorvátskeho futbalu. Nemalou mierou sa o to svojím koučingom pričinil aj tréner Zlatko Dalić. 51-ročný tréner sa na turnaji mohol spoliehať na mnohých skvelých futbalistov, no najväčšou oporou jeho tímu zrejme bol kapitán Luka Modrić.

32-ročný záložník bol vyhlásený za najlepšieho hráča turnaja a pred niekoľkými dňami získal aj cenu UEFA pre najlepšieho hráča pôsobiaceho v európskom klube. Jeho víťazstvo nenechalo chladnými sestru a agenta Cristiana Ronalda, ktorí s výsledkami nesúhlasili, čo dali aj patrične najavo.

Poznáme už však aj vyjadrenie druhej strany, konkrétne už spomínaného trénera Zlata Dalića, ktorý prezradil dôvod, prečo by aj on uprednostnil Luku Modrića pred Ronaldom: „Ronaldo je sebecký a nikdy by som ho vo svojom tíme nechcel. Je to typ hráča, ktorý premýšľa spôsobom ‚Aj keby sme prehrali, jediné, na čom záleží, je to, či strelím gól‘,“ prezradil Dalić pre chorvátsky denník Sportske Novosti.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter