Dvíha sa Arsenal konečne nahor? Posledné tri ligové zápasy zvládli zverenci trénera Artetu na jednotku. Víťazstvo 4-0 na pôde trápiaceho sa West Bromu bolo tak trochu povinnosťou, výhra 1-0 nad Brightonom skvelým nadviazaním na fantastickú porážku Chelsea v derby pomerom 3-1.

To ale neznamená, že Arsenal má už v tejto sezóne vyhraté. V tabuľke je momentálne až na 11. mieste, no len so 6-bodovým mankom na priečky zaručujúce účasť v európskych pohároch. Ofenzíva The Gunners je v tejto sezóne nevýrazná, aj keď Alexandre Lacazette sa už už pomaly rozbieha. V posledných troch zápasoch skóroval 4-krát, no jeho kolega Aubameyang sa trápi o čosi viac. V 15 ligových zápasoch dal len 3 góly, naposledy sa v Premier League blysol presným zásahom 16. decembra proti Southamptonu. Arsenal však potrebuje minimálne jednu posilu v januárovom prestupovom okne.

Bodol by im kreatívny záložník do stredu poľa, aby si zverenci španielskeho trénera dokázali vypracovávať viac šancí. Samotný Mikel Arteta však oznámil nepríjemnú správu. “V tomto momente je prestupový trh naozaj komplikovaný a situácia je v každom klube náročná. Rokovania sú ťažšie, pretože nemôžete byť tvárou tvár, ani cestovať do inej krajiny. Vírus ovplyvňuje všetko. Aj naše finančné možnosti na prestupy. Myslím si, že je to naozaj komplikované,” povedal na tlačovke 38-ročný tréner.

No jeden hráč už predsa len do Arsenalu prišiel. Za pol milióna eur kúpili 19-ročného obrancu Omara Rekika z Herthy Berlín, kde pôsobil v klube do 23 rokov. To však nie je nijaká hviezda určená ihneď pre A-tím, ktorá by zlepšila ofenzívu Arsenalu. Síce sa spomínajú mená ako Julian Brandt z Dortmundu a Julian Draxler z PSG, je momentálne ťažké predikovať, či sú títo hráči naozaj v hre minimálne o hosťovanie. Artetove slová o komplikovanosti trhu však veľa nádeje nedávajú.

Zdroj: As.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter