Pred pár dňami svet futbalu obletela správa, že o slovenského reprezentanta Stanislava Lobotku má vážny záujem anglický klub z Premier League Tottenham Hotspur. Podľa britského denníka Mirror chce 23-ročného stredopoliara z Celty Vigo do Londýna priviesť samotný tréner “Kohútov” Maurizio Pochettino.

Na získanie Stanislava Lobotku by mal stačiť súhlas hráča a vyplatenie výkupnej klauzuly 50 miliónov eur (nie iba 35 miliónov, ako niektoré médiá nesprávne uvádzali, Lobotka totiž vo februári podpísal nový, vylepšený kontrakt).

Odchovanec trenčianskeho futbalu by mohol v Tottenhame nahradiť Mousu Dembélého, ktorý je s najväčšou pravdepodobnosťou na odchode. Situácia Tottenhamu pri snahe získať Lobotku sa však môže poriadne skomplikovať. Do hry o slovenského futbalistu mal podľa denníka The Times vstúpiť ďalší klub, a to rozprávkovo bohatý Paríž Saint-Germain.

 

Výhodou PSG môže byť fakt, že narozdiel od Tottenhamu má na vyjednanie prestupu podstatne viac času. Zatiaľ čo Tottenham musí stihnúť Lobotku podpísať do 9. augusta, Parížania nato majú čas do 31. dňa toho istého mesiaca.

Žeby sme teda videli v záložnej rade za Neymarom, Mbappém či Di Maríom aj Stana Lobotku?

Zdroj: Skysports.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.