Futbalisti Tottenhamu sa vo štvrtok 26. novembra výrazne priblížili očakávanému postupu do jarnej fázy Európskej ligy, keď bulharského šampióna Ludogorec Razgrad, ktorý mal pred zápasom rovnako šesť bodov, zdolali vysoko 4:0. To však nie je až také zaujímavé, ako iný ukazovateľ.

Spurs sú vo skvelej pohode, veď po nie úplne presvedčivom vstupe do sezóny sa prepracovali na čelo Premier League, zároveň postúpili aj medzi najlepšiu osmičku v Ligovom pohári a pomerne bezproblémovo putujú aj Európskou ligou. A to ani nemusia byť v plnej zostave, lepšie povedané, oproti nedeľnému víťazstvu nad Manchestrom City vymenil Mourinho kompletne celú jedenástku, až na Tanguya Ndombélého.

Proti bulharskému celku síce nastúpila pomerne kvalitná zostava, no nefigurovali v nej teda ťahúňi, akými sú Kane, Son, Reguilón, Hojbjerg, Alderweireld, Sissoko, Dier, Lo Celso či kapitán Lloris. Aj napriek tomu Mourinhova družina nielenže vyhrala 4:0, no svojmu súperovi nedovolila ani jediný strelecký pokus. Na tie skončil zápas drvivo 25:0, z toho 9:0 na strely na bránu, 13:0 na strely mimo bránu a 3:0 na zblokované pokusy. Bulharský celok si nevypracoval žiadnu šancu a jediný roh zahrával až po 80. minúte, a to v čase, keď už José poslal na ihrisko aj trio úplných debutantov z rezervného tímu.

Medzi nimi bol aj 16-ročný Dane Scarlett, ktorý sa stal vôbec najmladším hráčom aký kedy nastúpil za Tottenham do súťažného zápasu. Behom desiatich minút sa dokonca dostal do dvoch gólových príležitostí.

Zdroj: Uefa.com | Foto: Twitter