Nie je nijakým tajomstvom, že Harry Kane je pre hru Tottenhamu absolútne nepostrádateľný. V zápase FA Cupu proti Milwallu musel nútene striedať. Vtedy nik nevedel, že zranenie bude vážnejšieho charakteru!

Tottenham proti treťoligistovi aj bez Kanea, ktorý musel striedať už v desiatej minúte, vyhral suverénne 6:0. Fanúšikovia boli pôvodne optimistickí, veď na rozdiel od jesenného zranenia kotníka, odišiel tentokrát po svojich.

Ďalšie špekulácie tvrdili, že sa pre neho sezóna definitívne skončila. Pravdou je však to, že chýbať by mal približne päť týždňov. Aj to je však pre klub nepríjemná správa, pretože aktuálne najlepší strelec Premier League teda vynechá minimálne zápasy proti Southamptonu, Burnley, Swansea a Watfordu. No a netreba dodávať, že momentálne mal Kane fantastickú formu. V posledných dvoch kolách strelil päť gólov, ku ktorým pridal aj hatrick proti Fulhamu v pohári.

Tottenham má za Kanea dve alternatívy. Tou prvou je holandský hrotový útočník Vincent Janssen. Ten však nezažíva vydarenú sezónu a dostal sa viac-menej do nemilosti trénera aj fanúšikov. Tí sú mierne otrávení z jeho nepresvedčivých výkonov. Tou druhou je kórejský ofenzívny univerzál Son. On už za anglického bombardéra zaskakoval aj na jeseň a aj v nedeľu proti Milwallu, ktorému strelil tri góly.

Zdroj: Soccerway.com | Foto: YouTube