Portugalský stratég José Mourinho pred pár dňami dostal ďalší tzv. zlatý padák, a teda, už nie je manažérom Tottenhamu. Jeho miesto dočasne (s veľkou pravdepodobnosťou do konca tejto sezóny) zaujal len 29-ročný Ryan Mason, niekdajší hráč Spurs, ktorý sa na trénerskú dráhu vydal už pred tromi rokmi po tom, ako v zápase utrpel vážne zranenie hlavy, ktoré mu ukončilo hráčsku kariéru.

Kto by mohol byť jeho nástupcom? No, možností je nespočetné množstvo a v prípade, že by sa Spurs napokon (aktuálne môžeme hovoriť) nečakane prebojovali do TOP4, Ryan Mason by možno dostal dôveru od vedenia na čele s Danielom Levym.

Pravdpodobnejšia je ale alternatíva, že do sezóny 2021/22 vstúpia Spurs s novou tvárou. Aktuálne sa v anglických médiách dosť hovorí o 48-ročnom Severnom Írovi, ktorý je fanúšikom dobre známy. Jeho meno je Brendan Rodgers a na Britských ostrovoch od roku 2008 viedol Watford, Reading, Swansea, Liverpool a Celtic, no od roku 2019 stojí na lavičke Leicestru City.

A treba uznať, že mu to ide u “líšok” veľmi dobre. V doterajších 104 stretnutiach si drží 52-percentný podiel víťazstiev, prehral asi len štvrtinu duelov. V uplynulej sezóne mu Liga Majstrov ušla v poslednom kole, teraz je Leicester na skvelej tretej priečke, a navyše, zahrá si finále FA Cupu proti Chelsea. Z tohoto pohľadu sa jedná o veľmi zaujímavú postavu, ktorá by mohla so slušne poskladaným kádrom Tottenhamu urobiť veľké veci.

Vardy do Atlética?

Jeho prípadné angažovanie ale môže priniesť poriadny paradox. Do konca Premier League ostáva len šesť kôl, pričom v úplne poslednom (23. mája) Leicester privíta na svojom trávniku práve Tottenham. Pri ohromnej vyrovnanosti súťaže sa môže kľudne stať, že práve tento duel bude rozhodujúci pre oba celky v súvislosti s pohárovou Európou pre budúcu sezónu, ba možno priam priamym duelom o Ligu Majstrov.

A to by bolo vskutku raritné, ak by sa Rodgers musel takpovediac rozhodnúť, či bude chcieť vyhrať s Leicestrom a zaistiť mu Ligu Majstrov alebo si bude želať triumf súpera, ktorého bude viesť v novej sezóne. Zároveň práve účasť/neúčasť Spurs v Lige Majstrov by mohla mať dopad na odchod niektorých hráčov či prestupový rozpočet klubu.

Zdroj: Givemesport.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter