Znie až prekvapivo, že Tottenham mal od roku 2012 len piatich trénerov. K tejto zaujímavej štatistike významne nahráva fakt, že Mauricio Pochettino sedel na trénerskej stoličke 5 rokov. Potom ho vystriedal José Mourinho, ktorý bol však v uplynulej sezóne vyhodený.

Tottenham po Mourinhovom vyhadzove posadil na trénerskú stoličku Ryana Masona, no ten bol len dočasným riešením. Teraz sa zdá, že Spurs konečne našli nového kouča. S veľmi veľkou pravdepodobnosťou sa ním stane Paulo Fonseca. Ten naposledy viedol AS Rím, no nespokojnosť z poslednej sezóny vyústila do prepustenia a angažovania Josého Mourinha. Fonseca je tak teraz bez práce, no to zjavne nebude trvať dlho.

Vedenie Tottenhamu je už so 48-ročným rodákom z mozambického Maputa v pokročilej fáze rozhovorov a dohoda je už naozaj blízko. Fonseca je odhodlaný a pripravený prevziať trénerské opraty Tottenhamu do svojich rúk, kontrakt by mal mať pripravený na 3 roky. V minulosti viedol portugalský kouč Šachťar, Porto či Bragu. Počas angažmánu na Ukrajine sa vo svete zviditeľnil tým, že na tlačovú konferenciu prišiel v maske Zorra.

Zdroj: Twitter/Fabrizio Romano | Foto: Twitter