Ako iste viete, druhý januárový víkend roku 2021 patrí v Anglicku slávnemu FA Cupu, a síce 3. kolu tejto súťaže. Vstupujú doňho aj všetky špičkové celky, no aj dvadsať tímov, ktoré už museli vyhrať dva, tri či šesť duelov, aby sa dostali až sem.

Práve tých šesť je číslo, ktoré musel absolvovať lokálny klub Marine A.F.C, aby sa kvalifikoval až do tejto fázy. Šance na ďalší postup má však mizivé. Klub, ktorý nikdy nehral na profi úrovni, má štadión so sotva 350 miestami na sedenie a trojtisícovú kapacitu na státie, a ročný rozpočet na úrovni sotva niekoľkotýždňového platu niektorej z hviezd ich nedeľného súpera, sotva môže hrať rovnocennú partiu proti veľkoklubu.

Marine si totižto, bohužiaľ bez divákov, zahrá na domácej pôde proti Tottenhamu. Ten je aktuálne štvrtý v Premier League, v čase žrebu jej kraľoval, trénuje ho José Mourinho, jeho kapitánom je kapitán úradujúcich majstrov sveta Francúzov Hugo Lloris, najväčšou hviezdou kapitán Anglicka Harry Kane a pred jeden a pol rokom hrali finále Ligy Majstrov.

Tu sa bude hrať duel Marine vs. Tottenham

Takýto príbeh napíše naozaj snáď len FA Cup, no José Mourinho, známy aj svojimi posmeškami na adresu iných, sa tentokrát profesionálne niečoho takého zdržal. „Preukázať rešpekt súperovi znamená hrať s kvalitnou zostavou, zodpovedne, s motivovaným tímom a s cieľom zdolať ho,“ povedal José pred veľmi netradičným stretnutím.

Predsa len, proti celkom z druhej, tretej či štvrtej ligy hrá v Anglicku každoročne, no s ôsmoligistom sotva. Ako bude vyzerať zostava Tottenhamu naozaj, je ťažké predpovedať, predsa len, mimoriadne nabitý program a blížiace sa duely s Aston Villou a Sheffieldom United s ňou určite zamávajú. Je ale veľmi pravdepodobné, že amatéri z Marine A.F.C si zahrajú proti takým hráčom, akými sú Gareth Bale, Lucas Moura, Joe Hart, Harry Winks či Moussa Sissoko.

Zdroj | Foto: Twitter