Azda nie je futbalový fanúšik, ktorý by si nepamätal alebo nezaregistroval pamätný finálový duel Ligy Majstrov z roku 2005. FC Liverpool vtedy senzačne vyrovnal z 0:3 na 3:3 a po penaltách získal ušatú trofej. Po dlhých dvanástich rokoch prezradil vtedajší hráč Liverpoolu Djibril Cissé, čo vtedy povedal kapitán Liverpoolu Steven Gerrard počas prestávky!

Po prvom polčase finálového zápasu Ligy Majstrov v sezóne 2004-2005 vyhrával taliansky gigant AC Miláno nad anglickým Liverpoolom 3:0. Zdalo sa byť o všetkom rozhodnuté a mnoho ľudí si myslelo, že zápas sa bude len dohrávať. V druhom polčase však dokázali hráči Liverpoolu senzačne vyrovnať na 3:3. Zápas dospel až do predĺženia a v ňom napokon uspeli “The Reds”. Tím pod vedením trénera Rafaela Beniteza a kapitána Stevena Gerrarda sa tak postaral o jeden z najpamätnejších triumfov v najprestížnejšej európskej súťaži.

Práve niekdajší spoluhráč Djibril Cissé prezradil, čo povedal Steven Gerard počas prestávky pamätného finále v Istanbule.

V drese Liverpoolu v ten pamätný zápas hral aj Francúz Djibril Cissé. Ten po dlhých dvanástich rokoch prezradil, čo povedal kapitán Steven Gerrard počas polčasovej prestávky. Pre portál Mirror Djibril vyhlásil, že Gerard počas prestávky predniesol najlepšiu kapitánsku reč, akú v živote počul. Podľa jeho slov Gerrard všetkých, vrátane Beniteza, požiadal, aby odišli a zostal iba s hráčmi. Tým povedal, že je chlapec z Liverpoolu a vždy to bude jeho klub. Nechce ho vidieť takto ponížene. Taktiež vyhlásil, že ak mužstvo dá gól v prvých pätnástich minútach druhého polčasu, tak bude mať šancu na výhru. Napokon to bol práve Gerrard, kto ten spomínaný prvý gól vsietil. Zvyšok príbehu je už známa futbalová história, ktorá sa navždy zlatými písmenami zapísala do dejín slávneho anglického klubu. Rovnako ako chlapec z Liverpoolu Steven Gerrard. 🙂