Ako jediný dokázal v roku 2018 prerušiť dlhoročnú nadvládu Cristiana Ronalda a Lionela Messiho a stať sa najlepším futbalistom svete. Vedeli ste však, že nechýbalo veľa a Luka Modrić mohol behávať aj po slovenských trávnikoch?

Stredopoliar Realu Madrid sa narodil v Zadare, no vypracoval sa až počas pôsobenia v Diname Záhreb. Takmer nikto nevie, že nebyť nedostatku peňazí, tak mohol Chorvát hrať na slovenských štadiónoch. Vtedajší hlavný kouč MŠK Žilina a asistent trénera slovenskej reprezentácie Pavel Vrba chcel Modrića priviesť do svojho celku.

“V roku 2007 sme sa so slovenskou reprezentáciou streli s Chorvátskom a na posledných 20 minút nastúpil na ihrisko skvelý futbalista. Hneď som potom povedal v Žiline, či ho nechcú kúpiť. Problém však bol ten, že už vtedy bol Modrić veľmi cenený a pre Žilinu nedosiahnuteľný,” prezradil Pavel Vrba.

Cena Modrića sa mala v tej dobe pohybovať na úrovni 5 miliónov eur. O rok nato však už z Dinama Zahreb putoval do Tottenhamu Hotspur za 18 miliónov eur. Z Anglicka zasa v roku 2012 do Realu Madrid za 40 miliónov eur.

Zdroj: seznamzpravy.cz | Foto: Twitter