HC Slovan Bratislava ukončil pôsobenie v Kontinentálnej hokejovej lige. Ako prvotnú ambíciu odhalil Juraj Široký mladší návrat klubu do Tipsport ligy. Nový tréner však odhalil, že v hre je aj úplne iná možnosť a Bratislavčania sa nemusia vrátiť na Slovensko.

Vedenie klubu musí pred vstupom do slovenskej najvyššej hokejovej súťaže splniť viacero podmienok. V prvom rade musí klub nemať žiadne dlhy a taktiež musí tento návrat odsúhlasiť zvyšná časť slovenských klubov.

Slovan Bratislava nateraz nemá pre budúcu sezónu podpísaného ani jedného hokejistu. “Belasým” sa však podarilo priviesť hlavného trénera. Túto funkciu bude vykonávať Roman Stantien, ktorý už na lavičke klubu z hlavného mesta pôsobil aj skôr, ale len ako asistent.

54-ročný kormidelník však prezradil jednu zaujímavú vec. Okrem toho, že je pre neho súčasný angažmán veľkou výzvou, hovoril aj o tom, že v hre je okrem Tipsport ligy aj iná hokejová súťaž.

Aj keď spomínaný tréner nechcel byť konkrétnejší, poľské média údajne spomínajú možnosť, že Slovan Bratislava odštartuje nasledujúcu sezónu ako účastník EBEL ligy. Ktorú možnosť by ste  prijali radšej?

Zdroj|Video: Facebook/Šport v RTVS | Foto: Facebook