Galavečer UFC 229 v Las Vegas priniesol množstvo neuveriteľných zápasov. Samozrejme, najväčším trhákom bol boj o opasok šampióna ľahkej váhy medzi jeho držiteľom Khabibom Nurmagomedovom a niekdajším šampiónom Conorom McGregorom.

Strhujúci zápas napokon submisiou vyhral dagestanský borec, ktorý McGregorovi počas štyroch kôl nedovolil takmer nič. Ako už prezident UFC Dana White prezradil, išlo o najsledovanejší zápas histórie tejto organizácie, ktorý sa tak logicky stane aj najzárobkovejším. Viac ako o samotnom súboji sa ale hovorí o potýčke bezprostredne po ňom.

Okamžite po McGregorovom odklepaní Nurmagomedov ako zmyslov zbavený preskočil klietku a skočil do hľadiska. Tam si to rozdal s Conorovým kamarátom a tiež zápasníkom Dillonom Danisom. Blízko celého konfliktu sedel komentátor Joe Rogan, ktorý priblížil, čo sa v tom momente stalo.

Khabib Nurmagomedov vs Dillon Danis
Khabib Nurmagomedov a Dillon Danis (blond vlasy a biele tričko)

“Nemohli sme počuť, čo povedal, ale Dillon jednoznačne urážal Khabiba, niečo mu hovoril a provokoval ho,” prezradil Rogan vo svojej šou, kde si pozval aj trénera Conora McGregora Johna Kavanagha, aby porozprával svoju verziu príbehu.

“Vlastne nepovedal nič. Stál som vedľa Dillona a nevidel som, čo urobil. Ale mohol som počuť, že nič nepovedal. Keď som si to ale spätne pozrel, videl som, že (Dillon) mu naznačil rukou, aby prišiel k nemu. Viete, išlo o také hlúpe gesto na koniec patriace k zápasu,” povedal Kavanagh.

Podľa Conorovho trénera tak malo Khabiba k útoku vyprovokovať prosté kývnutie ruky. Komentátor Joe Ragan zasa tvrdí, že Dillon Danis určite ruskému zápasníkovi niečo povedal. Kde je teda pravda, vedia zrejme iba zainteresovaní.

Video z pozápasovej potýčky si môžete pozrieť >>>TU<<<

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.