Majstrovstvá sveta 2018 v Rusku po mesiaci plnom skvelých futbalových momentov sú už minulosťou a na ich konci sa najviac tešili Francúzi. Tí vo finálovom zápase zdolali Chorvátsko 4:2.

Futbalisti Francúzska počas celého šampionátu výborne plnili herný systém trénera Deschampsa a dočkali sa tak sladkej odmeny v podobe víťaznej trofeje. Jedným z najmenej nápadných, avšak o to viac podstatným mužom v zostave, bol vo všetkých zápasoch malý-veľký muž N’Golo Kanté.

27-ročný futbalista londýnskej Chelsea odohral až do finále všetky možné herné minúty a bol tak neodmysliteľnou súčasťou základnej jedenástky. V poslednom zápase proti Chorvátsku to však nebol jeho najlepší deň a Didier Deschamps ho stiahol z ihriska už po 55. minútach hry. Spočiatku sa mohlo zdať, že striedanie prišlo kvôli žltej karte z 27. minúty a kouč tak nechcel riskovať Kantého vylúčenie.

Francúzsky denník Le Parisien však zistil, že N’Golo Kanté bol chorý – celý deň mal presedieť na toalete, keďže trpel gastroenteritídou. Neúnavný bojovník zo stredu poľa chcel aj napriek črevnej viróze pomôcť svojmu tímu získať titul. Hoci na ihrisku nepôsobil tak dominante ako vždy a v zápase vydržal iba necelú hodinu, Francúzom sa napokon vytúžený titul získať podarilo.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter