Slovenská hokejová reprezentácia je aj po ôsmom hracom dni na šampionáte v Lotyšsku na koni, veď po piatich odohratých stretnutiach máme na konte krásnych 12 bodov za bilanciu 4-0-0-1. Našim šiestym súperom je výber Švédska, ktorý zažíva zatiaľ veľmi trpký šampionát.

Švédi síce rozdrvili Švajčiarov 7:0 a poradili si hladko 4:1 s Britmi, no padli o gól s Bieloruskom i Dánskom, zatiaľ, čo s Českom neudržali vedenie po 40 minútach v pomere 2:0, a napokon prehrali 2:4. Proti Slovensku im pôjde doslova o všetko, no ani víťazstvo im veľa nevyrieši, keďže na postup budú musieť následne zdolať i Rusov.

To my máme celkom iné vyhliadky. Postup už máme takmer vo vrecku a vlastne ani prípadná prehra nás nejako veľmi nemusí trápiť. Pochopiteľne, ideálne by bolo vyhrať, čo proti nepresvedčivým Švédom vôbec nebude nereálne či nepredstaviteľné.

Ak by sme aj prehrali so Švédmi, na postup nám bude stačiť, aby vyšla ktorákoľvek z nasledovných možností:

a) čo i len získaný bod v poslednom našom vystúpení proti Česku
b) prehra Česka s Dánskom
c) akákoľvek bodová strata Švédska proti Rusku
d) zisk maximálne dvoch bodov Švajčiarska z dvojzápasu proti V. Británii a Bielorusku
e) prehry Ruska s Bieloruskom i Švédskom

Na záver nás bude čakať duel proti Česku, medzi ktorého hvizedy patrí i útočník Vrána z NHL

Každopádne, budeme veriť, že na vyššie uvedené možnosti sa nebudeme po nedeľňajšom večeri musieť spoliehať a so Švédmi získame aspoň nejaký ten bodík, či rovno všetky tri. Veľmi dôležité pre ďalší turnajový úspech totužto bude umiestnenie sa do 2. miesta, keďže všetko nasvedčuje tomu, že tímy na 1. a 2. mieste v našej skupine sa vyhnú silným Fínom a Američanom, a naopak, narazia na papierovo prijateľnejších Nemcov, Kazachov či Lotyšov, poprípade zatiaľ veľmi zle pôsobiacu Kanadu.

A na záver jedna optimistická skutočnosť – ak vyhráme so Švédmi i Čechmi, určite vyhráme našu skupinu A!

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Facebook/Hockeyslovakia