Manchester United napriek neustálym špekuláciám priviedol v lete zo zvučných mien len dvojicu Donny van de Beek a Edinson Cavani. Druhý menovaný nebol navyše prioritou, ale skôr zúfalou kompenzáciou spackaných snáh o podpísanie Jadona Sancha či ďalších ofenzívnych hráčov.

O koho sa naozaj smerom dopredu Manchester United pokúšal, možno vypláva časom na povrch. Veď zdroje blízke najväčšiemu anglickému celku prezradili, že obdobne márna bola aj snaha vedenia priviesť Solskjaerovi posily do defenzívy. Už prvé kolá novej sezóny, ktorá bude navyše mimoriadne nabitá, poukázali, že práve problémy v obrannej činnosti môžu byť kľúčovými v prípadných nezdaroch United.

Podľa známeho portálu Sportskeeda sa pritom 20-násobný anglický šampión postupne pokúšal o tri zvučné stopérske mená, no výsledok bol vždy rovnako neúspešný. Ohromný záujem mal klub javiť o Kalidou Koulibalyho z Neapolu, neskôr o Dayota Upamecana z Lipska a taktiež o Jamesa Tarkowskeho z Burnley, ktorý (napriek nie až takej veľkej medializácii) býva veľmi vysoko hodnotený.

V súčasnosti má tak Ole Gunnar Solskjaer k dispozícii na stopérsky pst okrem kapitána, a od leta 2019 najdrahšieho obrancu sveta Harryho Maguirea, “len” Erica Baillyho, Victora Lindelofa či Phila Jonesa, no tieto postavy jednoducho nie sú podľa všetkého dostatočne kvalitné na to, aby s nimi mohol Manchester United pomýšľať na nejakú cennú trofej. Príchod niektorého z vyššie uvedených hráčov by mohol mať naopak vysoko pozitívny efekt na hru celého tímu. Aspoň sú teda o tom presvedčení mnohí priaznivci slávneho tímu a taktiež jeho niekdajší útočník Dimitar Berbatov.

>>> SKÚSTE SI AJ KVÍZ O SÚČASNOM MAN UTD <<<

Zdroj: Sportskeeda.com | Foto: Twitter