Nick Kyrgios nie je len obyčajný tenista, ale hlavne showman. To platí dvojnásobne, keď je v akcii pred domácim publikom. Na Australian Open sa v prvom kole stretol s Britom Broadym a hneď musel ukázať niečo zo svojho famózneho umenia.

Diváci v Austrálii nechodia na jeho zápasy len kvôli tenisu, ale častokrát kvôli pridanej hodnote, ktorú Kyrgios zápasu dodáva. Rôzne fintičky, netradičné podania, či rôzne vtipné momenty do ktorých zapojí aj fanúšikov. Mnohokrát v medzihre prekvapí súpera tweenerom, či iným nečakaným úderom. Aj v tomto zápase predviedol niečo naviac, v prvom prípade to bol servis medzi nohy, s ktorým Broady určite nepočítal, dokonca po ňom získal Austrálčan fiftín. V druhom prípade to bol práve spomínaný „tweener spredu”, ktorým fanúšikov dostal do varu, dokonca túto výmenu víťazne zakončil. Zápas nakoniec skončil 6:4, 6:4, 6:3 pre domáceho Kyrgiosa, ktorý sa v ďalšom kole môže predviesť proti Medvedevovi.

Či už máte tohto kontroverzného tenistu radi alebo nie, jeho štýl hry sa musí mnohým divákom páčiť aj napriek tomu, že niekedy zápas odchodí.

Vtipné podanie Kyrgiosa

Úder, ktorý sa často nevidí

Video ako sa Kyrgios fotí s fanúšikmi a pripíja si na výhru nájdete na tomto odkaze: www.eurosport.de/

Video: Eurosport.de/tennis/, Instagram/k1ngkyrg1os Foto: Instagram/k1ngkyrg1os, Instagram/k1ngkyrg1os