Úvod aktuálnej sezóny nevyšiel Realu Madrid podľa predstáv, no v klube ešte nemusia podliehať panike. Strata na lídra z Barcelony je zmazateľná a výrazne tomu môžu Ronaldo a spol. dopomôcť deň pred Vianocami, keď nás čaká slávne El Clásico.

Nech však dopadne akokoľvek, v klubovej histórii bude rok 2017 napísaný zlatým písmom. Real Madrid v ňom totižto dokázal získať až päť cenných trofejí, na čo si dejiny Realu Madrid nepamätajú.

Vśetko to začalo v máji, keď s trojbodovým náskokom Zidanovi zverenci opanovali La Ligu, na čo nadviazali začiatkom júna finálovým triumfom nad Juventusom v Lige majstrov. Sezóna 2017/18 začala pre “Biely balet” taktiež úchvatne, keď počas augusta najskôr zdolali v Európskom superpohári Manchester United v pomere 2:1 a krátko na to s celkovým skóre 5:1 prevalcovali v ligovom superpohári Barcelonu. 

Piata trofej je z MS klubov a je predčasným vianočným darčekom a nepochybne inšpiráciou v tom, aby v klube nepoľavili z nastoleného tempa. Jediná trofej, ktorá klubu ušla, bola tá zo španielskeho pohára. V Copa del Rey sa cesta najúspešnejšieho klubu za rok 2017 skončila vo štvrťfinále na Celte Vigo.

Zdroj: Beinsports.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.