Nová éra Manchestru City začala v júli 2016, keď do manažérskeho kresla zasadol Pep Guardiola. Ligu majstrov síce ešte nevyhral, no v Premier League slávil klub štyrikrát a celkovo už získal na anglických štadiónoch dvojciferný počet trofejí.

Svoju premiéru v súťažnom zápase si odkrútil 13. augusta 2016. Na domácej pôde zdolal 2:1 Sunderland, keď na gól Aguera odpovedal Defoe a domáci rozhodli až v 87. minúte, keď si hosťujúci McNair strelil vlastný gól. A ako vyzerala zostava Citizens a kde sú jej aktéri dnes?

Z jedenástky, ktorú môžete vidieť na obrázku, sú stále v klube už len dvaja hráči, a to Kevin de Bruyne a John Stones. Ostatných hráčov medzičasom Guardiola nahradil, hoci dvaja klub opustili až v lete 2022. Kde sú ale dnes?

Už 40-ročný Caballero je na súpiske Southamptonu, Sagna hrá za Montreal, Kolarov je po konci v Interi Miláno bez klubu, Fernandinho sa vrátil do Brazílie a oblieka dres Paranaense, David Silva je v Reale Sociedad, Sterling sa stal posilou Chelsea, Nolito hrá za Ibizu v La Lige 2 a Sergio Aguero ako jediný musel ukončiť kariéru.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kevin De Bruyne (@kevindebruyne)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Twitter