Tomuto sa povie kuriozita, ktorá môže Ajax vyjsť ešte poriadne draho. V zimnom prestupovom období sa Amsterdamský celok neangažoval veľmi na trhu, no do svojich radov predsa len priviedol jednu z najväčších opôr za posledné roky. Lenže teraz sa stala táto hviezdna posila terčom poriadneho kiksu.

Sébastien Haller prišiel do Ajaxu v januári z West Hamu za 22,5 milióna eur a v holandskej Eredivisie sa okamžite chytil. V šiestich dueloch sa už dvakrát gólovo presadil a štyrikrát asistoval. Lenže teraz sa Ajaxu podaril s Hallerom poriadny trapas. Zverencov Erika ten Haga totiž čaká na jar vyraďovacia fáza Európskej Ligy, kde patria medzi širší okruh kandidátov na celkový triumf. Do nej však útočník Haller bizarne nezasiahne.

Dôvodom je, že Ajax ho nevedomky nezaradil do súpisky pre vyraďovaciu fázu, ktorú zaslal UEFA. Teraz si to vedenie klubu uvedomilo a priznalo svoju chybu. “Nie je súpiske a momentálne sa snažíme zistiť, čo sa stalo. Kontaktovali sme UEFA aj KNVB, či neexistuje nejaké riešenie,” povedal pre médiá hovorca klubu Miel Brinkhuis. Čo je ešte kurióznejšie, do súpisky Európskej Ligy bola dopísaná iná zimná posila Ajaxu, Oussama Idrissi. Ajax tak vyrobil poriadny trapas, ktorý sa im môže vypomstiť už hneď v šetnásťfinále, kde narazia na skvelo hrajúceho lídra francúzskej ligy, tím Lille.

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter