Jediný slovenský zástupca v Lige majstrov FC Spartak Trnava sa do skupinovej fázy tento rok definitívne nepozrie. Rozhodol o tom nezvládnutý odvetný zápas s Crvenou Zvezdou Belehrad.

Dôvod na úsmev však nemôžu mať ani u našich českých susedov, pretože Slavia Praha vypadla s Dynamom Kyjev. Hoci Trnava sa na výkon rozhodcu sťažovať nemohla, Slaviu arbitri ľudovo povedané doslova zarezali. Prvý zápas v pražskom Edene skončil 1:1. V ukrajinskej odvete však Slavia prehrala 2:0 a s európskou súťažou číslo 1 sa teda musela rozlúčiť.

Všetko ale mohlo byť inak, pretože za stavu 1:0 pre Dynamo Slavia strelila v 37. minúte regulérny gól, ktorý po nepochopiteľnom zdvihnutí zástavky čiarového rozhodcu hlavný arbiter neuznal. Ďalší skrat toho istého čiarového rozhodcu prišiel v 74. minúte, kedy Dynamo zvýšilo svoj náskok na 2:0 a spečatilo svoj postup. Tentokrát zostal jasný ofsajd na opačnej strane neodmávaný. Nebyť dvoch fatálnych chýb, Slavia mohla spolu s Miroslavom Stochom bojovať o postup v následnom predĺžení.

Fanúšikovia Slavie za verdiktami čiarového rozhodcu vidia niečo viac. Miestopredseda UEFA je totiž Ukrajinec Grigoriy Surkis a jeho brat Ihor Surkis je vlastníkom Dynama Kyjev. Toho istého Dynama Kyjev, ktoré vyradilo Slaviu Praha. Zrejme však ide o obrovskú zhodu náhod…