FC Barcelona sa stala šampiónom jesennej časti La Ligy, keď s rovnakým ziskom štyridsiatich bodov za sebou nechala Real Madrid len o skóre. Taktiež ovládla aj svoju neľahkú skupinu v Lige Majstrov, no celkovo jej fanúšikovia úplne spokojní zrejme nie sú. My si však teraz predstavíme päť faktov, ktoré ste zrejme nepostrehli.

Fakt č. 1

Najvyťaženejším hráčom Barcelony je zatiaľ čerstvá letná posila Frankie de Jong. Ten ako jediný naskočil zatiaľ do všetkých 26 duelov naprieč všetkými súťažami. Čo sa však týka minutáže, lepšie je na tom brankár Marc-André ter Stegen.

de Jong si na nevyužívanosť sťažovavať nemôže

Fakt č. 2

Viac než polovicu všetkých gólov Barcelony strelila dvojica Lionel Messi – Luis Suárez. Naopak, hráči pod 25 rokov zaznamenali len necelých dvadsať percent všetkých presných zásahov barcelonského celku.

Suárez strelil zatiaľ len o dva góly menej ako Messi

Fakt č. 3

Ospevovaný mladík Antu Fati strelil na jeseň tri góly, dva z toho v La Lige a jeden v Lige Majstrov. Čo sa však týka La Ligy, tie dva góly strelil behom svojich prvých šesťdesiatich minút. Odvtedy už tristo minút strelecky mlčí.

ansu fati debut

Fakt č. 4

Multimiliónová superstar Ousmane Dembélé aj vinou zranení odohral v aktuálnej sezóne približne len päťsto minút. Ani to však neospravedlňuje skutočnosť, že strelil len jediný gól, a aj to v La Lige proti Seville za stavu 2:0. Od svojho debutu na jeseň 2017 sa tak v priemere strelecky presadzuje v drese Barcelony len raz za približne 230 minút. Častejšie sa presadzuje napríklad aj odchovanec Carles Pérez.

Fakt č. 5

Mimo Camp Nou zatiaľ vyhrala Barcelona menej než päťdesiat percent zápasov. Zo štrnástich vystúpení vyhrala šesťkrát, z toho len dvakrát o viac než gól (0:2 na pôde Getafe a 0:3 na pôde Eibaru). Doma však drží skvelú bilanciu 10-2-0 a skóre 39:12, pričom nevyhrala len so Slaviou a Realom Madrid (oba duely skončili 0:0).

Slavia sa nezahanbila ani na pôde Interu či Dortmundu, hoci napokon v tabuľke smrti skončila posledná

Zdroj: Whoscored.com | Foto: Twitter