Vo všeobecnosti podávajú futbalisti svoje TOP výkony medzi 25. a 30. rokom života, keď sú už dostatočne skúsení a zároveň ešte dostatočne silní, rýchli a vytrvalí. Rozhodne to však neplatí u všetkých, keďže aj mnohí mladíci dokážu ničiť súperov. A taktiež veteráni, pričom v súčasnosti je postrachom súperov množstvo hráčov aj v kategórii 34+, a teda tých, ktorí majú minimálne 34 rokov.

My sme sa pokúsili z tejto “generácie” zostaviť čo najlepšiu jedenástku. Zrejme nie je prekvapením, že hneď desať z nich pravidelne nastupuje za tímy z TOP5 európskych líg. Jedinou výnimkou je brazílsky krídelník Hulk, ktorý pôsobí v čínskej Superlige. Šiesti z nich majú k dnešnému dňu 34 rokov, štyria 35 rokov a na hrot útoku sme použili už 39-ročného Zlatana Ibrahimovića.

TOP zostava z hráčov vo veku 34+

Ak by sme mali do TOP výberu v tejto vekovej kategórii pridať ešte siedmych náhradníkov, na lavičku by sme posadili brankára Kaspera Schmeichela, stopéra Chielliniho, krajného obrancu Piszczeka, stredopoliarov Moutinha s Milnerom, krídelníka Ribéryho a útočníka Džeka. Súhlasíte s nami alebo by ste vybrali nejaké iné mená?Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Chosen11.com