Anglická Premier League je podľa mnohých najlepšou futbalovou súťažou sveta. No nespochybniteľne je tou najbohatšou. To sa odzrkadľuje najmä na platoch hráčov, no na svoje si prídu aj manažéri. Portál Givemesport zverejnil tých najlepšie zarábajúcich v aktuálnom ročníku.

Dalo by sa očakávať, že najviac budú poberať tí, ktorí vedú tie najbohatšie tímy. V súčasnosti tomu tak na prekvapenie ale úplne nie je. V niektorých prípadoch nie je ani tak prekvapujúce umiestnenie, ako skôr ten priepastný rozdiel.

Na čele rebríčka nie je nik iný ako zrejme najúspešnejší manažér ostatných rokov Pep Guardiola. Ten si v Manchestri City podľa dostupných informácií ročne príde až na dvadsať miliónov libier. Až donedávna zarábal hneď o sto percent viac ako druhý Brendan Rodgers z Leicestru (a aj ako prepustený Unai Emery). Rodgers je aktuálne s desiatimi miliónmi libier na 3. mieste, no na finančne priemerný klub je to až šokujúco veľa. Na druhej strane ale Leicester pod ním skutočne šlape ako švajčiarske hodinky a po 16. kole je na krásnom druhom mieste.

Mourinho chce priviezť nového obrancu

Na druhé miesto sa pred mesiacom vyšvihol José Mourinho, ktorý má v Tottenhame zarábať rovných pätnásť miliónov libier ročne. Na klub známy “šetrením” na platoch svojich opôr to bol tiež dosť nečakaný krok. Veľkým prekvapením tak ostáva, že až mimo TOP3 je Jürgen Klopp. Aj napriek minulosezónnemu trumfu v Lige Majstrov a aktuálnej super forme jeho “LFC” v súčasnosti zarába údajne “len” sedem a pol milióna libier ročne (niektoré zdroje uvádzajú o milión viac). Stále to však nie je ani len polovica oproti Guardiolovi a cca len šesťdesiat percent z Mourinha.

TOP10

  1. Pep Guardiola (Manchester City) – 20 miliónov libier
  2. José Mourinho (Tottenham) – 15 miliónov libier
  3. Brendan Rodgers (Leicester) -10 miliónov libier
  4. Jürgen Klopp (Liverpool) – 9 miliónov libier
  5. Ole Gunnar Solskjaer (Manchester United) – 7,5 miliónov libier
  6. Manuel Pellegrini (West Ham) – 7 miliónov libier
  7. Ralph Hasenhuttl (Southampton) – 6 miliónov libier
  8. Frank Lampard (Chelsea) – 5,5 miliónov libier
  9. Eddie Howe (Bournemouth) – 4 milióny libier
  10. Sean Dyche (Burnley) – 3,5 milióna libier

Zdroj: Givemesport | Foto: Twitter