Najneskôr 1. júna musia všetci 24 reprezentační tréneri ohlásiť finálne 26-členné nominácie svojich celkov. Z toho vyplýva, že v túto chvíľu nemôžeme vedieť, aké zvučné mená sa do nich nezmestia zo zúčastnených krajín. To by sa mohlo týkať najmä takých gigantov, akými sú Anglicko, Francúzsko, Španielsko či Nemecko, ktorí majú veľmi široké základne.

To, čo ale s istotou vieme, je 31-členný zoznam európskych celkov, ktoré sa na EURO 2020 nekvalifikovali. Niektoré z nich nedisponujú žiadnymi zvučnejšími menami, no ďalšie majú na viacerých postoch kvalitu, avšak celkovo to na postup nestačilo (hoci u niektorých naozaj veľmi tesne).

Medzi tie patria výbera Nórska, Rumunska, Srbska, Írska, Albánska,Izraelu, Islandu, Slovinska či Čiernej Hory, ktoré majú vo svojich radoch jedného či viacerých veľmi dobrých futbalistov hrajúcich za popredné kluby z TOP európskych líg. Azda najzvučnejšími z nich sú nórsky kanonier Erling Haaland, slovinský brankár Jan Oblak alebo srbský stredopoliar Sergej Milinković-Savić. My sme sa z nich pokúsili vytvoriť TOP XI. Stotožňujete sa s našim výberom?

Ideálna XI z reprezentantov krajín,
ktoré sa nezúčastnia EURA 2020

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Chosen11.com