Aktuálny ročník Ligy Majstrov UEFA sa nám pomaly dostáva do svojho veľkého finále, pričom aktuálne to vyzerá tak, že medzi najlepšou štvorkou sa predstaví kvarteto Manchester City, Real Madrid, PSG a Chelsea, hoci štvrťfinálové odvety môžu priniesť ešte veľa zaujímavého.

Renomovaný portál Whoscored.com (resp. jeho tvorcovia) po každom zápase analyzujú výkony všetkých hráčov a na základe ich štatistík a celkového herného prínosu hodnotia ich vystúpenia. Ktorí hráči sú zatiaľ podľa priemerných hodnotení na top úplne najlepšie, a teda, nachádzajú sa v ideálnej XI?

S ohľadom na pozície, na ktorých pomerne pravidelne nastupujú, sme vytvorili nasledovnú zostavu, pričom len dodáme, že najvyššie hodnotenia má Lionel Messi, nasledujú ho Erling Haaland a Joshua Kimmich.

Ideálna XI LM 2020/21:

A čo náhradníci? Na základe hodnotení a s prihliadnutim na logické obsadenie všetkých pozícií by sa na 7-člennej lavičke (hoci tento rok je možné mať na nej i viac hráčov) objavili brankár Safonov z Krasnodaru, obrancovia Acuňa a Süle, stredopoliari Bruno Fernandes a Curtis Jones a do ofenzívy by boli pripravení Benzema a Ronaldo.

Zdroj: Športovýmagazín.sk, Whoscored.com | Foto: Twitter, Chosen11.com