Podobne, ako anglická Premier League (a vlastne všetky elitné súťaže), aj španielska La Liga je aktuálne prerušená kvôli reprezentačnej prestávke. Pred ňou sa stihlo odohrať deväť kôl, hoci niektoré celky majú o jeden či dva zápasy menej. Ktorí futbalisti sú podľa Whoscored.com zatiaľ tí najlepší v začiatkoch novej sezóny?

Navzdory nie práve optimálnej forme gigantov sa v TOP zostave objavujú aj hráči Barcelony či Realu Madrid, pričom kritizovaný Lionel Messi má vôbec najvyššie priemerné hodnotenie zo všetkých futbalistov La Ligy, a to 7,74/10 (resp. totožné ako Joao Felix z Atlética Madrid). Zatiaľ, čo ofenzíva obsahuje zvučné mená, defenzíva je veľkým prekvapením. Portugalsko-španielsku stopérsku dvojicu totižto tvoria hráči Eibaru a Osasuny. V zostave má dvojité zastúpenie napríklad aj Villarreal.

Ideálna XI La Ligy po 9. kole:

Na lavičke by na základe hodnotení Whoscored.com sedeli brankár Badía z Elche, obrancovia Sergio Ramos a Kieran Trippier, stredopoliari Luka Modrić, Mikel Oyarzabal a Luis Milla a útočník Luís Suárez.

Pre porovnanie, takto vyzerá pomerne nečakaná aktuálna TOP zostava Premier League.

Zdroj: Whoscored.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter