1. júl je vždy dňom, kedy sa “oficiálne” začína nová futbalová sezóna. Práve tento dátum je charakteristický aj tým, že sa stávajú mnohí hráči voľnými agentmi, keďže ich zmluvy vypršali 30. júna. Takými hráčmi sú v túto chvíľu i ikonické postavy ako Lionel Messi či Sergio Ramos (ktorý má byť blízko presunu do PSG), no aj množstvo Slovákov. Pozrime sa na tých najznámejších a najzaujímavejších spomedzi nich.

Najzvučnejšie spomedzi “voľných” mien je 36-ročný stopér Martin Škrtel. Ten je ale bez klubovej príslušnosti už od 12. januára, keďže začiatkom kalendárneho roka utrpel vážne zranenie a klub sa s ním dohodol na rozviazaní kontraktu. Najhodnotnejším (s cenou podľa Transfermarkt 800 tisíc eur) je Miroslav Stoch. Ten strávil jar 2021 v poľskom klube Zaglebie Lubin.

S hodnotou 750 tisíc eur ho nasleduje skúsený gólman Martin Chudý. Ten v sezóne 2017/18 vychytal titul Trnave a ostatného dva a pol roka bol jednotkou poľského Górniku Zabrze. Veľmi zaujímavým menom je 28-ročný Milan Lalkovič, ktorý ako 15-ročný zamieril do akadémie Chelsea a veľkoklubu patril sedem rokov. Za A-tím avšak nikdy neodohral súťažný zápas. Za to si ale vyskúšal nižšie ligy, no aj elitné v Portugalsku, Škótsku, Holandsku či Česku.

Z ďalších voľných hráčov určite treba spomenúť šikovného stredopoliara Michala Škvarku, ktorý si v drese Ferencvárosu zahral aj Európsku ligu či predkolo Ligy Majstrov a v drese Žiliny si v minulosti pripísal bilanciu 46+61, dlhoročnú oporu Trenčína Petra Kleščíka, Róberta Kovala, ktorý strávil ostatné tri roky v Česku alebo talentovaného pravého obrancu Andreja Kadleca.

Zdroj: Transfermarkt.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter