Aktuálne by sme hráča podobného typu potrebovali v reprezentácií ako soľ. Najlepším strelcom spomedzi Slovákov, ktorí doteraz pôsobili v Premier League je stále Szilárd Németh, ktorý Britské ostrovy opustil ešte v roku 2006.

Middlesbrough FC si vyhliadlo slovenského kanoniera v bratislavskom Interi, odkiaľ ho Angličania vykúpili v roku 2001 za na tú dobu rekordných takmer 7 miliónov eur. Za dnes už druholigový anglický celok odohral Németh dovedna 140 zápasov, v ktorých nastrieľal 27 gólov. Čisto v Premier League má na konte 117 duelov a 23 gólov.

Szilárd Németh – najkrajšie góly v kariére

Po krátkom hosťovaní vo francúzskom Strasbourgu, ktorý zostúpil do druhej ligy a nemohol si tak rodáka z Komárna dovoliť, si to namieril do nemeckého Alemannia Aachen, kde mu to taktiež strelecky sypalo. Veď v 84 stretnutiach nastrieľal 19 gólov a čo viac, pridal aj 15 asistencií.

Szilárd Németh bol úspešný aj na reprezentačnej úrovni. V drese Slovenska si pripísal 59 štartov, v ktorých zaznamenal až 22 gólov. Donedávna bol aj najmladším futbalistom, aký kedy debutoval za A-tím Slovenska, avšak tento rekord prekonal Tomáš Suslov, keď ho tréner Tarkovič poslal do zápasu Ligy národov UEFA proti Českej republike. Navždy nám však ostane vrytý do pamäti gól Németha do siete Ikera Casillasa. A veru, podobného strelca by dnes naša reprezentácia potrebovala, Németh však zavesil kopačky na klinec ešte v januári 2012.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter | Video: YouTube/random boro clips