Letné prestupové obdobie je skvelou a snáď najlepšou príležitosťou podpísať do svojho kádru nové hviezdy a posily. Každý klub má vlastnú prestupovú filozofiu, ktorá sa líši od politiky ostatných klubov. Perfektnú politiku má bezpochyby Borussia Dortmund.

Tá sa na prestupovom trhu zameriava predovšetkým na mladých hráčov, ktorých opracúvava a potom predáva za veľké peniaze. V tomto lete kúpila Borussia z Birminghamu len 17-ročného záložníka Judeho Bellinghama za závratných 25 miliónov eur. No už v prípravných dueloch sa Angličan osvedčil, čo potvrdil vo včerajšom pohárovom dueli na ihrisku MSV Duisburg, v ktorom BVB triumfoval v pomere 5-0.

Bellingham prispel k výhre úžasným výkonom a predovšetkým gólom, ktorým pokoril historický miľník Dortmundu. Vo veku 17 rokov a 77 dní sa stal najmladším strelcom v dejinách klubu. Doterajší rekord držal Nuri Sahin, ktorý mal 17 rokov a 82 dní keď sa zapísal do streleckej listiny. Jude Bellingham má však pred sebou skvelú budúcnosť a rovnako s ním aj Dortmund. O pár rokov sa môže predávať za minimálne 100 miliónov eur. Ale to je hudba veľmi ďalekej budúcnosti.

Zostrihy Judeho Bellinghama proti Duisburgu (gól v čase 1:16):

Zdroj: Goal.com | Foto|Video: Twitter