V posledných dvoch rokoch je AC Miláno jedným z najaktívnejších klubov na prestupovom trhu. Každých pár dní sa objaví nové meno, ktoré je spájané s odchodom do Milána. Nie vždy to však s prestupovou politikou talianskeho veľkoklubu bolo také ružové. Toto je 7 hviezdnych hráčov, ktorých AC Miláno predalo až príliš skoro!

 

Matteo Darmian

28-ročný pravý obranca je odchovancom milánskeho AC, ale v roku 2010 bol predaný za 800 tisíc eur do Palerma. Z Palerma neskôr prestúpil do FC Turín, ktorý ho kúpil za 1,8 milióna €. V júli 2015 odišiel do Manchestru United za 18 miliónov €, kde pôsobí dodnes.

Andrea Pirlo

Dnes má táto legenda talianskeho futbalu už 39 rokov a užíva si zaslúžený dôchodok. Naposledy obliekal dres New Yorku v americkej MLS. V AC Miláno hrával Pirlo v rokoch 2001-2011, keď prestúpil do AC z rivalského Interu za 18 miliónov €. V roku 2011 sa dohodol s klubom na tom, že zadarmo ako voľný hráč posilní Juventus Turín. So “Starou dámou” následne vyhral Pirlo štyrikrát v rade Seriu A!

Giovane Elber

46-ročný Brazílčan ukončil kariéru v roku 2006 v drese Cruzeira. AC ho v roku 1994 predalo do Stuttgartu za 1,6 milióna €. Po troch rokoch ho odtiaľ kúpil Bayern Mníchov za 6 a pol milióna eur a bavorskému veľkoklubu bol verný dlhých šesť rokov. Následne si zahral ešte za Olympique Lyon a Borussiu Mönchengladbach.

Roberto Ayala

Argentínsky obranca má dnes už 45 rokov a aktívne nehráva od januára 2011. Miláno ho kúpilo v roku 1998 z Neapola za 7 a pol milióna eur, ale o dva roky ho predalo do Valencie za 5. V Španielsku sa stal Ayala hviezdou a patril medzi najlepších zadákov La Ligy. Zahral si ešte aj za Zaragozu a argentínsky Racing Club.

Sokratis Papastathopoulos

V súčasnosti stopér londýnskeho Arsenalu. AC ho kúpilo za 4,5 milióna € z Janova, ale po jedinej sezóne ho s polmiliónovou stratou predalo naspäť. Okrem spomínaných talianskych celkov si Sokratis pred Arsenalom zahral 5 rokov aj za Borussiu Dortmund a Werder Brémy.

Patrick Vieira

AC ho kúpilo v roku 1995 a po jedinej sezóne ho nechalo odísť do Arsenalu za 5,35 milióna eur. V londýnskom klube strávil Francúz Patrick Vieira 9 sezón a stal sa jednou z najväčších legiend v histórii tohto tímu. Neskôr si zahral ešte za Juventus a Inter Miláno, kariéru ukončil v roku 2011 ako hráč Manchestru City.

Pierre-Emerick Aubameyang

Znie to až neuveriteľne, že v roku 2012 bol dnes už 29-ročný gabonský kanonier predaný z AC do celku AS Saint-Étienne za 1,8 milióna eur. Rok a pol na to ho kúpila Borussia Dortmund za 13 miliónov eur a v nemeckom celku sa zaradil medzi najlepších útočníkov sveta. Dnes je už hráčom Arsenalu.

Zdroj: Squawka.com, Transfermarkt.com | Foto: Squawka.com, Twitter