Ak chcete získať kvalitnú posilu, musíte siahnuť hlbšie do vrecka. Faktom ale ostáva, že nie vždy platí priama úmera – čím drahší, tým lepší hráč. A jedným z najlepších dôkazov vôbec je londýnska Chelsea a jej najdrahšie posily histórie. Z TOP5 totižto nikto neurobil, teda aspoň zatiaľ, dieru do sveta.

 

80 miliónov eur – Kai Havertz

Stále len 21-ročný ofenzívny stredopoliar prišiel do Chelsea behom leta 2020 a fanúšikovia od neho očakávali množstvo strelených či vypracovaných gólov. Veď v drese Leverkusenu len v Bundeslige za ostatné dve sezóny strelil 29 gólov a pridal 9 asistencií. Zatiaľ je síce predčasné robiť veľké závery, avšak bilancie 1+2 v osemnástich štartoch v rámci Premier League a 0+2 v piatich dueloch Ligy Majstrov, sú veľmi slabé.

kai havertz

80 miliónov eur – Kepa

V lete 2018 sa stal španielsky brankár rekordérom v rámci Chelsea i medzi brankármi. Viac peňazí nikto za žiadneho golmana nezaplatil. Avšak, množstvo kiksov a nepresvedčivých výkonov z neho urobilo nechceného, po dvoch sezónach to dokonca vedenie Chelsea nevydržalo a získalo zaňho náhradu v podobe Mendyho. 26-ročný Španiel zrejme svoje renomé v The Blues už nedokáže vylepšiť.

66 miliónov eur – Álvaro Morata

Španielsky útočník prišiel do klubu v lete 2017 po tom, ako mal dosť skúseností z Juventusu i Realu Madrid. Namiesto hviezdnych okamihov však Morata zažíval skôr nočné nory, teda hlavne vo svojej druhej, a zároveň, poslednej anglickej sezóne. A tak sa za sotva polovičnú sumu vracal do Atlética Madrid, v ktorom pôsobil ako žiak.

64 miliónov eur – Christian Pulišić

Stále len 22-ročný krídelník a azda najväčší talent americkej futbalovej školy prichádzal do Londýna pred dovŕšením 21. narodenín. Fantastické meno si urobil v Dortmunde a niečo podobné sa od neho čakalo aj v Chelsea. V prvej sezóne nehral najhoršie a strelil deväť ligových gólov, jeden pridal v Lige Majstrov. Aktuálna sezóna je ale zatiaľ o poznanie horšia. Áno, aj zranenie mohlo urobiť svoje, no dvadsať štartov a len dva góly a jedna asistencia sú na tak drahého krídelníka pramálo.

pulisic dres

58 miliónov eur – Fernando Torres

Zázračné dieťa španielskeho futbalu už v 19 rokoch nosilo céčko na rukáve v Atléticu Madrid, kde bol takmer nezastaviteľný, a keď vo svojom rozlete pokračoval v Liverpoole, zdalo sa, že tieto (na rok 2010) veľké peniaze budú najlepšou možnou investíciou. No, realita bola iná. 26-ročný útočník zahadzoval šance, nedokázal zo seba dostať zďaleka to najlepšie a za štyri sezóny strelil len 45 gólov, pričom v Premier League z toho rovné dve desiatky. V Liverpoole dal za rovnakú dobu trojnásobok gólov. Hold, ani tento transfer nebol úplne šťastný.

Zdroj: Transfermarkt.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Giphy.com