Renomovaný zahraničný portál Transfermarkt.com už tradične mapuje trhové ceny futbalistov a výnimkou nie sú ani brankári. My sme si prostredníctvom tohto webu posvietili na tých slovenských a prišli sme na prekvapivé zistenie.

Azda, nikoho neprekvapí, že prvé miesto si delia Martin Dúbravka a Marek Rodák s cenovkou 5 miliónov eur. Tretím najhodnotnejším brankárom so slovenským občianstvom je čerstvá posila RCD Mallorca Dominik Greif, ktorého tento portál hodnotí na rovný milión eur.

František Plach, ktorý je aktuálne aj jedným z nominovaných brankárov Slovenska (ako aj Greif a Rodák) si polepšil oproti januáru (o 300 tisíc) a jeho aktuálne trhová cena sa odhaduje na 900 tisíc eur. Teraz však príde sľúbené prekvapenie.

Martin Chudý je populárnym slovenským brankárom, ktorého fanúšikovia registrujú najmä počas úspešného pôsobenia Spartaku Trnava v Európskej lige UEFA. Následne od januára 2019 úspešne pôsobil v poľskom celku Górnik Zabrze, avšak v júli tohto roka sa stal voľným hráčom. Napriek tomu, že je doteraz bez klubu, patrí mu medzi slovenskými brankármi vzhľadom na trhovú hodnotu piata priečka so sumou 750 tisíc eur.

Martin Chudý stále naplno trénuje a venuje svoj čas aj mladým brankárom

Ďalší slovenskí brankári a ich trhová cena:

Adam Jakubech (LOSC Lille – 600 tisíc €)

Dominik Holec (Sparta Praha – 500 tisíc €)

Samuel Petráš (MŠK Žilina – 400 tisíc €)

Dávid Šípoš – (České Budejovice – 400 tisíc €)

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter, Instagram/martin_chudy/dominik_greif