Pri ohliadnutiach sa späť za sezónou 2020/21 sme sa rozhodli, že by mohlo byť veľmi zaujímavé aj porovnanie klubov v elitných súťažiach na základe priemerného počtu strelených gólov na zápas. Tipli by ste si, kto by mohol byť na čele?

Či ste tak učinili alebo nie, pozrieť sa na nasledovný graf pochopiteľne môžete. Medzi TOP ligy sme s výnimkou TOP5 zaradili aj najvyššie súťaže v Portugalsku, Holandsku a v Rusku, keďže rovnaké súťaže sme porovnávali aj v nedávnom článku so šokujúcim výsledkom.

Ak by ste predpokladali, že sa na najvyšších pozíciách umiestnia PSG, Manchester City či FC Barcelona, mylili by ste sa. Úplným kráľom sa stal Ajax, ktorý za 34 duelov nastrieľal 102 gólov, čo je presný priemer 3 góly na zápas! Každopádne, najmä celky zo spodnej polovice tabuľky predsa len kvalitatívne ani zďaleka naň nedosahujú, takže tento vysoky počet nie je až takou senzáciou. Dokladá to i 9. miesto AZ Alkmaaru.

TOP5 ligám kraľuje Bayern, ktorý strelil v 34 dueloch 99 gólov, čo sa nepodarilo žiadnemu klubu ani v 38-zápasových súťažiach. TOP3 uzatvára dokonca ruský Zenit Petrohrad. Za zmienku pred samotným pohľadom na rebríček stojí, že SSC Neapol deliaci sa o 6. miesto s PSG sa nekvalifikoval do Ligy Majstrov, zatiaľ čo také Lille a Atlético Madrid patriace až do štvrtej desiatky toho rebríčka svoje ligy rovno vyhrali. Pomerne nízko je aj Real Madrid či Liverpool FC a víťaz Ligy Majstrov Chelsea sa do TOP40 ani nezmestila!

TOP 40 tímov s najviac gólmi na zápas 2020/21:

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter