Futbalisti Tottenham zvládli na výbornú duel proti Evertonu, ktorý zničili štyrmi gólmi. Ten úvodný strelil kórejský krídelník Heung-Min Son, ktorý krátko po zmene strán naservíroval Harrymu Kaneovi loptu pred odkrytú bránu, vďaka čomu “Kohúti” zlomili odpor svojho súpera.

V 26. minúte strelil Son spomínaný otvárací gól, po ktorom na všetky strany ukazoval fanúšikom dokorán otvorené dlane. Večne vysmiaty Kórejec však toto gesto neurobil len tak zo srandy, ale malo reálne vysvetlenie.

Son totižto dokázal skórovať už v piatom domácom zápase v Premier League v rade, a to ako druhý hráč Tottenhamu. Tým prvým bol v roku 2004 Jermain Defoe. Kórejský futbalista sa postupne presadil proti Stoke City, Brightonu, Southamptonu, West Hamu a teraz proti Evertonu.

Ázijská superstar si vďaka výborným výkonom vyslúžila stabilné miesto v základnej zostave a gól proti Evertonu má preňho v tomto ročníku poradové číslo jedenásť, osem z nich zaznamenal v Premier League. Vďaka tomu je druhým najlepším strelcom Tottenhamu, pochopiteľne za nezastaviteľným anglickým kanonierom Kaneom, ktorý ich ma na konte už 28, pričom v lige z nich strelil už dvadsať.

Tottenham : Everton 4:0 zostrih zápasu

Zdroj|Foto: Twitter | Video: Streamable.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk