Futbal často nemá logiku a podľa všetkého to platí aj v prípade určovania výkupných klauzúl v zmluvách jednotlivých hráčov. Neverili by ste totiž, ktorí hráč majú väčšiu doložku o vykúpení zo zmluvy, ako Lionel Messi.

32-ročný argentínsky útočník má vo svojej zmluve výkupnú klauzulu vo výške 700 miliónov eur. Ak by si však niekto myslel, že je to absolútny strop mýlil by sa. Messi v tomto smere nekraľuje ani v FC Barcelone, kde po ňom prebral pomyselné žezlo Antointe Griezmann s doložkou 800 miliónov eur.

Okrem bývalého hráča Atlética Madrid však sú tieto čísla väčšie aj na zmluvách dvojice Realu Madrid. Karim Benzema má výkupnú klauzulu stanovenú až na miliardu eur a teraz príde ešte oveľa väčšie prekvapenie. Ak by ste chceli vykúpiť zo zmluvy Brahima Díaza vyšlo by vás to na 750 miliónov eur, pritom sa bavíme o hráčovi, ktorý toho veľa v drese “Bieleho baletu” neodohral. Rovnakú sumu má v kontrakte zakotvenú aj Luka Modrić.

Vo výkupných klauzulách sa zasa Messiho vyrovnajú Isco, Marco Asensio a Vinicius Júnior, ktorí ju majú rovnako stanovenú na 700 miliónov eur. Elitnú desiatku možno uzatvoriť Garethom Baleom a Gerardom Piquém, pri ktorých svieti suma 500 miliónov eur.

Zdroj: Givemesport.com | Foto: Twitter