Tak ako každý odbor, aj fyzioterapia využíva knihy. Jednak pomáha študentom, amatérskym či profesionálnym športovcom, ale aj širokej verejnosti, prehlbovať už získané vedomosti. Navyše, na papierových stránkach odbornej literatúry nájdete rôzne zaujímavosti, ktoré obohatia vaše vedomie a zdravie.

Dobre si to uvedomuje aj známy slovenský fyzioterapeut Tomáš Kulan, ktorý sa rozhodol získané skúsenosti aplikované v praxi vložiť do jednej knihy. Ako sám tvrdí, dúfa, že jeho prvotina prinesie všetkým presne to, čo potrebujú, aby vylepšili svoj tréning.

“Stále bolo mojím snom robiť veci tak, aby moja práca mala pre spoločnosť pridanú hodnotu. Dúfam, že táto kniha bude mať aspoň 1% informácií pre ľudí, ktorí športujú a prinesie im tak nejaké benefity,” hovorí Tomáš.

Ako priznáva, knihu písal pomerne dosť krátko. “Trvalo to približne 4 mesiace, avšak s prestávkami, nakoľko som stále pracoval a cestoval so športovcami po svete. Publikácia s názvom “Športovať čo najdlhšie z pohľadu fyzioterapeuta” je určená pre laikov, pre amatérov, rekreačných športovcov aj pre fitness trénerov, skrátka pre všetkých, ktorí majú radi pohyb,” objasňuje Kulanko.

Záujem o knihu je veľký, ak by ste chceli, môžete ju získať aj s podpisom šampióna Attilu Végha, ktorý so známym fyzioterapeutom úzko spolupracuje. “Som veľmi rád a vďačný, chcel by som sa v prvom rade poďakovať rodine, mamine, ocinovi a sestrám, všetkým mojim známym, ktorí pri mne stáli, pacientom a športovcom, vďaka ktorým som ju mohol napísať.”

“Určite verím, ak Boh dá, že táto kniha nebude posledná,” dodáva s pokorou Tomáš. Veľmi jednoducho si ju môžete objednať priamo cez správu na Tomášovom Instagrame >>>TU<<< alebo prostredníctvom Facebooku >>>TU<<<, na mailovej adrese [email protected] alebo jednoduchým telefonátom na 0940355112.

Tomášovu novú knihu môžete získať aj s podpisom Attilu Végha
V knihe nájdete aj jeho dobrého priateľa, MMA zápasníka Milana Ďatelinku

Foto: archív Tomáš Kulan, Instagram/ tomascorekulan