Počas celej histórie futbalu po zelených trávnikoch behalo množstvo skvelých futbalistov. Niektorí však svojou genialitou a futbalovým kumštom vyčnievali ďaleko nad ostatných.

Medzi takých patrí aj fenomenálny Argentíčan Lionel Messi. O futbalistovi Barcelony dokonca mnohí fanúšikovia hovoria ako o najlepšom hráčovi v celej histórii vôbec. To si ale nemyslí ďalšia z legiend tohto športu, a to konkrétne slávny Brazílčan Pelé. Toho vyspovedal denník Folha de Sao Paulo a 78-ročný Brazílčan si servítku pred ústa rozhodne nedával.

Kto z dvojice Pelé a Lionel Messi je lepší? Tak znela otázka, ktorá bola položená trojnásobnému majstrovi sveta. Pelé, známy svojimi sebavedomými vyhláseniami, úprimnosťou ani tentokrát nešetril: “Ako môžete porovnávať hráča, ktorý hlavičkuje dobre, strieľa ľavou nohou, strieľa pravou nohou s niekým, kto strieľa iba jednou nohou, vie iba jeden trik a nevie dobre hlavičkovať?” vychválil seba a zároveň skritizoval Messiho Brazílčan.

“Ako to môžete porovnávať? Aby mohol byť hráč porovnávaný s Pelém, musí vedieť dobre strieľať ľavou, pravou a dávať góly hlavičkami,” pokračoval bývalý hráč Santosu a na záver Messiho porovnal aj s Maradonom: “Podľa mňa bol Maradona jeden z najlepších hráčov vôbec. Ak sa ma pýtate, či bol lepší ako Messi, tak áno, bol lepší. Oveľa lepší.”

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.