Zradiť svoju vlasť a zmeniť občianstvo? V dnešnej dobe nič nepredstaviteľné. A okrem toho nič nemožné. Najnovšie nad tým uvažuje (zatiaľ stále) brazílsky záložník a bývala hviezda Chelsea, Oscar. Ten má už síce 28 rokov, no na záver svojej kariéry chce byť ešte užitočný na medzinárodnej scéne.

Keďže v zálohe “Kanárikov” sa to momentálne hemží hviezdnymi menami ako Arthur Melo, Philippe Coutinho, Casemiro, Fabinho, o Oscara záujem v reprezentácií nie je. Hraje totiž v čínskej lige za klub Šanghaj SIPG, ktorý sa kvalitatívne nemôže rovnať Bayernu, Liverpoolu či Realu Madrid.

Oscar sa k zmene štátneho občianstva vyjadril jasne: “Čínsky národný tím potrebuje jedného dobrého záložníka, takže si myslím, že by som im vedel s týmto pomôcť,” nechal sa počuť bývalý hráč Chelsea. Pravidlá FIFA mu však momentálne bránia v tomto počine, aj keby si zmenil štátne občianstvo a tak Oscar dúfa v zmenu pravidiel, avšak…

Oscar už totiž odohral 48 stretnutí v drese Brazílie a pravidlá sú v tomto jasní. Hráč, ktorý už odohral čo i len 1 súťažný duel za jednu seniorskú reprezentáciu, nemôže reprezentovať inú. Jedine, ak by Oscar podal písomnú odôvodnenú žiadosť na generálny sekretariát FIFA, po ktorej nemôže reprezentovať nijaký reprezentačný tím, kým nebude vynesený rozsudok. Oscarové šance teda stále žijú, aj keď bude to skutočne zaujímavý prípad.

oscar

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter