27-ročný Jesse Lingard je v Manchestri United od detských liet, no na prvý súťažný štart v A-tíme si musel počkať až do sezóny 2014/15. Následne sa behom krátkeho času dostal do pozornosti fanúšikov, keďže predvádzal slušné výkony. Postupne sa však jeho meno stalo synonymom výsmechu.

Behom práve skončeného ročníka (ak nepočítame Európsku ligu, kde je stále Manchester United v hre), ho manažér nasadil do 38 duelov, vo väčšine prípadov ako striedajúceho hráča. Gólovo sa presadil ale len v FA Cupe na pôde Tranmere pri výhre 0:6 a v Európskej lige pri prehre na pôde Astany 2:1, keď mal klub už zaistenú miestenku do vyraďovacej fázy.

Vrámci Premier League nebol v základe od 1. januára a behom viac než 900 minút nedokázal bodovať – neskóroval ani neasistoval. A presne na takúto bizarnú stávku si stavil behom sezóny jeden anglický tipér. V tom čase bol na ňu vypísaný kurz 41:1 a teda pri vklade 3,30 libry (necelé 4 eurá) mohol vyhrať v prepočte takmer 160 eur, čo je pekné prilepšenie. Ešte vyšší kurz vychytal iný tipér, ktorý mohol pri kurze 67:1 vyhrať až 670 libier (cez 700 eur).

No tak sa nestalo, keďže v 98. minúte duelu medzi Leicestrom a Manchestrom United sa predsa len Lingard presadil a ukončil svoj bodový pôst. Mimochodom, na gól v Premier League čakal od 22. decembra 2018, keď na pôde Cardiffu strelil dokonca dva.

Zdroj|Foto: Givemesport.com, Twitter