Veľa zlých prestupových rozhodnutí sprevádzalo Barcelonu v predchádzajúcich obdobiach. Tomu má zamedziť nové vedenie klubu, ktoré by sa malo ujať kormidla už v marci. Ktorá chyba na prestupovom poli sa dá označiť za tú najväčšiu, ktorú Barcelona spravila?

Coutinho, Démbélé či Griezmann? Nuž, ak by sme sa chceli baviť o predražených prestupoch, ktoré sa FCB veľmi nevyplatili, bol by z toho ďalší článok. Teraz sa však na to pozrime z opačnej perspektívy. Koho odchod bol pre Barcelonu tým najhorším? Je to jednoznačne vykopnutie Luísa Suáreza, ktorý momentálne žiari v Atléticu Madrid. Lenže Suárez sa mohol rozhodnúť aj celkom inak a v súčasnosti by nebojoval o titul v La Lige.

Prezradil to bývalý tréner Parížu St. Germain, Thomas Tuchel, súčasný kormidelník Chelsea. “Bola tam istá šanca podpísať ho. Počuli sme špekulácie, že odchádza z Barcelony, tak sme skúsili šťastie. Nepodarilo sa to, pretože sa rozhodol ostať v Španielsku a odišiel do Atlética. Tam znova dokazuje svoju kvalitu,” povedal na tlačovej konferencií nemecký kouč.

34-ročný uruguajský snajper strelil v tejto sezóne v 20 ligových dueloch úžasných 16 gólov a je na čele rebríčka najlepších strelcov spolu so svojím bývalým spoluhráčom, Lionelom Messim. Predstava, že by hral na hrote vedľa Kyliana Mbappého s podporou Neymara je však vcelku solídna. Realita je však iná a najviac si môže trieskať hlavu o múr Barcelona.

suarez

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter