Po absolútne nevydarenom zápase proti Chorvátom je tu pre slovenskú futbalovú reprezentáciu možnosť na reparát proti Maďarsku (9. september 20:45). Pavel Hapal naznačil aj zmeny v zostave.

“Nečakajte žiadny masívny zásah do základnej jedenástky, nejaká zmena však bude. Na základe piatkového zápasu by sa mohli hýbať mnohé posty. Verím však, že to bol ojedinelý výpadok,” cituje slová Hapala oficiálna stránka SFZ.

Podľa neho nemožno vychádzať ani z domáceho zápasu s Maďarmi, ktorý sme vyhrali o dva gól: “Práve po našom duely Maďari zmenili rozostavenie, ale aj obsadenie niektorých postov, Dzsudzsák sa stal súčasťou základnej zostavy. Posledným prípravným zápasom s Čiernou Horou sa nemá zmysel zaoberať, hrali iní hráči, preto sú zdrojom informácií domáce súboje Maďarska s Chorvátskom a Walesom, ktoré vyhrali. Reálne, musíme zabrať vo všetkých smeroch. Ak by sa však zopakoval výsledok v náš prospech, rozhodne by som sa nehneval.“

Svoje mal čo povedať aj kapitán Marek Hamšik: “So spoluhráčmi sme si potrebné veci povedali hneď po zápase s Chorvátskom, teda že to bolo celé zle. Musíme na to už zabudnúť. V Budapešti nám ide o veľa, potrebujeme body. Maďarsko je iný súper ako bolo Chorvátsko, určite bude hrať svoj futbal, agresívny, behavý, s podporou divákov odovzdajú domáci hráči všetko a to musí platiť aj o nás. Každý chce hrať takéto duely. Pred Chorvátskom som hovoril o zápase roka, tento by som nazval zápasom o kvalifikáciu. Zlý výsledok nám privrie dvere a to nesmieme dopustiť,“ hovoril bývalý hráč SSC Neapol o možnom konci našich nádeji v prípade neúspechu.

Zdroj: Futbalsfz.skFoto: Twitter, Facebook