Väčšina prestížnych individuálnych cien za rok 2018 je už odovzdaná, avšak to najdôležitejšie ocenenie, resp. Zlatá lopta, ešte nepozná svojho majiteľa. Len nedávno magazín France Football zverejnil 30-ku nominovaných, v ktorej sa opäť nachádzajú tradiční favoriti.

Keďže víťazom cien UEFA a FIFA The Best Player sa stal Luka Modrić, logicky patrí i medzi najväčších favoritov na Zlatú loptu. Už tradične v najužšej skupine na víťazstvo figurujú i veční rivali Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. Rovnako tak výbornú sezónu mal aj Mohamed Salah z Liverpoolu.

Paradoxne, niekdajší najdrahší hráč sveta Paul Pogba má iný okruh favoritov, než je táto štvorica. 25-ročný záložník by totiž Zlatú loptu doprial štyrom svojim spoluhráčom z reprezentácie: “Či už je to Grizou (Griezmann), Kylian (Mbappé) alebo Raph (Varane), zaslúžia si to oveľa viac ako ja. Nedokážem vybrať jedného. Ale z celého srdca dúfam, že to bude jeden z týchto troch,” píše denník Mirror.

“Jedným zo štvorice,” opravil sa Pogba a pokračoval: “Pretože je tam ešte NG (N’Golo Kanté). To sú všetci, v ktorých dúfam, avšak je ich tam mnoho, ktorí si to zaslúžia. Seba tam nerátam” prezradil Paul Pogba.

Či sa víťazom Zlatej lopty za rok 2018 stane naozaj niekto z francúzskych majstrov sveta, sa dozvieme 3. decembra na slávnostnom vyhlásení v Paríži.

Nominácia na Zlatú loptu 2018

zlata lopta nominacia 2018

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter