Real Madrid je zrejme najúspešnejším klubom futbalovej histórie a jeho dres pochopiteľne obliekalo nespočetné množstvo výnimočných hráčov. Po rokoch utrácania za hotové hviezdy však gigant zo srdca Španielska zmenil politiku a výsledkom je zisk veľkých (hoci nie práve najlacnejších) talentov svetového futbalu.

Takže avizované “Galacticos 3” môže mať celkom inú podobu, ako sa pred pár rokmi očakávalo. Zatiaľ, čo Pérezove “Galacticos” po roku 2000 zdobili Zidane, Figo, Beckham, Ronaldo, Roberto Carlos či Raúl a v roku 2010 to boli zase Cristiano Ronaldo, Kaká, Xabi Alonso, Benzema, Di María či Özil, budúcnosť môže patriť terajšej omladine.

Real Madrid behom ostatných rokov získal brazílske supertalenty Vinícia Juniora, Rodryga a najnovšie aj Reiniera, veľký prísľub je v nórskom mladíkovi Martinovi Ødegaardovi excelujúcom na hosťovaní v Reale Sociedad, krajní obrancovia Sergio Reguilón a Achraf Hakimi zase zbierajú skúsenosti v Seville, resp. Dortmunde, a aj ďalší mladé tváre sa pokúšajú presvedčiť o svojich kvalitách na hosťovaniach.

Navyše, najnovšie sa hovorí o záujme Realu o ofenzívny supertalent z Premier League. Ak by sa títo talentovaní futbalisti všetci naplno presadili a naplnili svoj potenciál, Real Madrid by mohol byť bez ďalších väčších útrat v roku 2025 absolútnym gigantom, pričom značná časť kádra by bola v najlepšom veku!

Predpokladaná zostava – rok 2025

(číslo v zátvorke pod menom hráča je jeho vek k 30.6.2025)

Foto: Chosen11.com, Twitter