Na Slovensku sa vo veľkom diskutuje o tom, či je rozhodnutie SZĽH ohľadom našich hokejistov hrajúcich v KHL správne. Švédsko, Fínsko či Česko totižto ohlásilo, že dočasne nebudú hráči z KHL povolávaní do ich reprezentačných celkov.

Nehovorí sa ale o futbalistoch, ktorí hrajú ruskú ligu. Tá síce nie je hviezdna ako KHL, no i tak bývala tradične v TOP 10 európskych líg a boli časy, keď atakovala TOP 5. Aktuálne má 16 ruských klubov z najvyššej súťaže na súpiskách 419 hráčov, z čoho je 116 legionárov. Tí pochádzajú zo 43 rozličnyćh krajín.

Svojho času ohlásilo Poľsko, že Maciej Rybus, jediný Poliak v ruskej lige, nebude povolávaný do reprezentačného výberu. Keďže žiaden Slovák ani Čech aktuálne v súťaži nepôsobia, nepočuť u nás diskusie o nich.

Ale bez zaujímavosti neostáva, že jedna z hviezd luxembruskej reprezentácie Christopher Martins Pereira na zrazy chodí a v júni bol aj jej kapitánom (a to je Luxembursko rovno spoluzakladajúcou krajinou). Rovnako tak za Albánsko hrá naďalej Mario Mitaj, Eli Dasa za Izrael, rovnako tak Miha Mevlja za Slovinsko, zákaz nemá ani gruzínska nádej Luka Gagnidze alebo hráči hrajúci za Kazachstan, juhoamerické či africké krajiny. Nereprezentuje nikto z chorvátskych či holandských hráčov, no tam je to dané šírokými možnosťami voľby.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mario Mitaj🇦🇱🇬🇷 (@mitajmario)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: Instagram/Christopher Martins Pereira