49-ročný Dwayne Johnson, známy aj pod prezývkou „The Rock“ je dobre známou postavou. Bývalý úspešný profesionálny zápasník si totižto zahral aj v mnohých filmoch, no taktiež je aj autorom niekoľkých motivačných citátov. Je teda akousi všeobecnou celebritou.

Ale predovšetkým, od prvého pohľadu je to veľký mocný chlap. A keďže režiséri s kameramanmi vedia ešte zábery a scény „prikrášliť“ a zobrať ich zo správneho uhla, Dwayne v tých filmoch často vyzerá naozaj giganticky. Avšak, zdanie môže niekedy klamať.

Podľa oficiálnych údajov je The Rock vysoký 196 centimetrov a váži cca 115-120 kilogramov. Nie je to málo, no takéto „rozmery“ sú v ringoch pomerne bežné, no taktiež aj na hokejových klziskách (a to nemusíme zachádzať do extrémov) alebo na futbalové trávniky (tam však nebývajú hráči takí ťažkí).

Avšak, skutočne netradične vyznieva fotka Dwayne Johnsona s bývalým čínskym basketbalistom Sun Mingmingom. 38-ročný taktiež už bývalý športovec je zapísaný aj v Guinessovej knihe rekordov. Je v nej ako najvyšší profesionálny športovej histórie.

Číňan vysoký 7 stôp a 9 palcov (alebo aj 236,2 cm) bol aj účastníkom vstupného draftu do NBA, avšak v roku 2005 neuspel a neskôr sa z amerických paluboviek vytratil. Pôsobil v Mexiku, Japonsku a napokon doma v Číne, kde získal aj dva ligové tituly. V roku 2014 ukončil kariéru.

SPOMÍNANÁ FOTKA:

Zdroj: Wikipedia| Foto: Twitter