Stretnutia medzi Floridou a Carolinou prinieslo obrat z 0:2 na 3:0, nádherný gól Jeffa Skinnera a odvolanie hlavného trénera!

V nočnom zápase medzi Floridou Panthers a Carolinou Hurricanes vyhrávali Pantery po prvej dvadsaťminútovke 2:0. Všetci však vieme, že dvojgólový náskok v hokeji nič neznamená a tím okolo Jaromíra Jágra sa o tom presvedčil dokonale. Hurikáni totiž v prostredmej časti vsietili tri góly a otočili stav duelu vo svoj prospech. Zahviezdil najmä Jeff Skinner, ktorý v 28.minúte vyrovnal na 2:2 po krásnom brejku, po ktorom si vychutnal Jamesa Reimera. V 29.minúte Skinner bodoval opäť, keď asistoval na presný zásah Dereka Ryana.

Keďže v poslednej tretine už gól nepadol, celok z Floridy prehral s Hurricanes 2:3. Táto prehra bola poslednou kvapkou trpezlivosti vedenia Floridy Panthers, ktoré sa rozhodlo odvolať hlavného kouča Gerarda Gallanta. Ten správu takmer okamžite potvrdil, pričom dočasným hlavným trénerom Floridy sa stal generálny manažér Tom Rowe.

Gallant hrával NHL v 80-tych a 90-tych rokoch na poste ľavého krídelníka, pričom v NHL obliekal dresy Detroitu Red Wings, kde odohral deväť  sezón a ďalšie dva ročníky si odkrútil v Tampe Bay. V NHL pôsobil v úlohe asistenta trénera v celkoch Columbusu, New York Islanders a Montrealu, pričom Blue Jackets viedol viac než dve sezóny ako hlavný tréner. Na Floride bol šéfom lavičky od začiatku sezóny 2014-2015.

Jeff Skinner: Krásny gól z brejku

Zdroj: NHL.com | Video: YouTube | Foto: Instagram