Pred blížiacim sa Wimbledonom rozvíril tenisový svet legendárny tenista John McEnroe. 58-ročná bývalá svetová jednotka totiž prehlásila niečo, čo sa 701. hráčovi sveta evidentne nepáčilo.

Tohtoročný ženský pavúk nemá nijakú vyloženú favoritku, pretože po nútenej pauze Sereny Williamsovej sa žiadna hráčka nevie výraznejšie uchopiť postu tenisovej suverénky. Práve na účet legendárnej Američanky McEnroe vyhlásil, že v mužskom tenise by nemala nijakú šancu uspieť a mohla by sa zaradiť tak na 700. miesto rebríčka ATP.

Odpoveď 34-ročného ruského tenistu Dmitrija Tursunova, ktorý je aktuálne v rebríčku vinou rôznych problémov na 701. mieste, na seba však nenechala dlho čakať. „Johna za jeho výsledky obdivujem, no myslím, že aj ja by som dokázal Serenu zdolať. Uznávam, že Serena je fenomenálna tenistka, no aj napriek tomu by som si proti nej rozhodne veril,“ vyhlásil s úsmevom Rus, ktorého kariérnym maximom bolo 20. miesto z roku 2006.

Dmitrij Tursunov

Vyššie sa Tursunovovi nepodarilo dostať predovšetkým kvôli tomu, že nikdy nezvládol prejsť ani do štvrťfinále grandslamu. Jeho najväčšími úspechmi boli dve osemfinálové účasti, ktoré dosiahol práve na posvätnej tráve vo Wimbledone. Za to John McEnroe tento slávny turnaj v osemdesiatych rokoch trikrát vyhral a celkovo zaznamenal sedem grandslamových triumfov a päťkrát vyhral koncoročný turnaj majstrov.

Serena Williams

Zdroj: espn.com | Foto: Twitter